Apartman Yönetimi İzmir

Bu muhtelitşık hatır ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, toplu konutların üzerine insanoğluın eskisi kadar bildirişim ortamında olmamalarını sağlayıcı sosyalleşme problemleri de bir araya erişince yaşanan bu kargaşa kucakının düzene girmesi için binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik başüstüneğundan bu dümen ile müşterek apartman için bir idareci seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi için ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Intihap yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna ilgilı kalmak önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonra temelı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri tarafından varsa mekân sahibi ve misil sahipleri tarafından belirlenen kararları yerine getirir,

· Apartmanın korunması, bakımı, tamiratı ve tedbirleri üzerine bütün yetkilere sahiptir.

· Genel dümen işçilikleri, nezafet ve bakım işçilikleri, asansör, kalorifer, elektrik, asayiş ve sigorta işçiliklerinden sorumludur.

· Genel olarak bütün bakım, tamirat, nezafet ve diğer giderler için apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri için maddi payanda kırmızıır.

· Tekmil hasılat ve giderleri defterde meblağ ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri tarafından bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Profesyonel Apartman Yöneticisi girer.

Profesyonel Apartman Yöneticiliği Nedir?
Tıknaz dirim alanlarının artması ile temelı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Profesyonel Apartman Yöneticiliği de bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanoğluın zamanla yarışırken kendi işçilikleri haricinde özge bir işçilike hengâm kocaoğlanramamalarının koskocaman bir dert olması vecihünden apartmanda yaşayan kişilerin alelumum bu tür yöneticilik işçilikleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması amma mecburi olan bu durumu yapmaları alelumum apartman yaşantısında sorunlara teknik açıyor. Bu problemleri haricen hevesli kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda ışıklı eden bir durumdur. Yamaç maliklerinin bu süreci kolayca bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda kompetan kişilerden payanda kırmızııyorlar.

Apartman yönetimini haricen tarafsız ve kompetan zevat tarafından dokumalmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek temelı problemlerı ortadan kaldırıyor. Henüz rabıtalı, otoriter ve çok bir şekilde dümen sağlanmış oluyor. Bu hevesli apartman yöneticiliği üzerine sertifika programları bulunmaktadır. Terbiye kırmızıınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da koskocaman bir önem taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir