Erdal Can Alkoçlar Kimdir?

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye kocaış, dünya üzerinde mukannen alanlarda ülkemizi temsil etmesiyle öne çıdem bir Marifet Adamı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak boydak başına öne çıdem en eke miktarda ilaç karınerik patentinin hak sahibidir. Bu zamana kadar yaptıkları buluşlar ve ilaç sektöründe çoğu eke adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çalışmak istediği sahaı izam etmek talip Alkoçlar, tutarlığı Metehan Yeşil ile bile kurmuş oldukları Ar-Ge isimli programın genel resi beyıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na bakılırsa insanoğlunun marifet acıarcığının birlikte farklı etkenleri birleştirerek tezyit çalışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistemli bir sentetik zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Yalnızca Ar-Ge projesiyle oturmak istemeyen sarrafiyearı mazmunında ülkesini kadimî temsil eden Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı patent sarrafiyevuruları ile de meşhurdur. 143 sayı sarrafiyevurulmuş ve 280’den bir küme beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların birlikte ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani ivedili vüruten vakalarda hızlı sonuç alınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Bendeübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Marifet Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu bilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle bile tekrar bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Düzlükında çıktı çın bir mütehassıs olmasıyla bile kimsenin nüans edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda eke bir öneme sahip olan Alkoçlar, Dünya çapında yan edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk el güruhlen flavonol glikozit esaslı olgunlaşmak üzere antiviral dahişenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu dahişke tam olarak 21 parça de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise enam ortada en çok patent sarrafiyevurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Marifet Adamı Ödülü’’ namına mevdutir.
Yaptığı çalışmalarla insaniyet geçmişine faydasını hiç yarım etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı mimarisı sayesinde aynalı anlayışlere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü gerilar elde etse dahi katiyen çalışmalarından vazgeçmemiş kadimî olarak kendisini Marifet dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle incitmebeni terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez bile olgunlaşmak üzere sağaltım yuğrunda vüruttirdiği dahişkeleri keşfederek insaniyet geçmişine eke bir lütufı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde sert bilinmese de bazı kıymetli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek çevirmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz ağırlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnızca bilindik şeylerin üzerinde çalışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çalışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çalışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde mevcut birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu aha de muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Tek kötü (tali yardım) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de henüz sonra ise 25’e andıran ülkede ruhsatnameı alınmıştır. Kamu çalışmalarına tam odak çalışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar ancak Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de birmebzul şirketin şeriklik ve kurucu kadrosunda yan almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Eş Sahibi ve Teknolojiden mesul resi beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve envestisman mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul resi beyıdır.
şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Resi bey Avanesıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isimli bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve vüruttirdiği onlarca dahişkenin birlikte insanoğluna yarayacak anlayışler üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle jurnal hayatta taliıkların geçmesi karınin mukannen bir demı beklesek dahi bazıları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de karınerisinden kolaylık bir biçimde sağaltım edebilmek karınin bu kullanılıyor. Ayrıca cinsî anlayışlev bozukluğunu da sağaltım eylemek karınin kullanılmaktadır. Yalnızca bununla kalmamış hırse karşı mukavemetli ve ağırlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere sahip olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli patent sarrafiyevurularının 2000 adetine andıranın hak sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı anlayışleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çalışsalar da Alkoçlar her dem kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sebebiyle uzun kesiksiz kapanmalara ve toplumsal yaşamdan uzak zaruri nesil istirahatlarine sunulan kalan dünya toplumlarında birmebzul alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hız kazanmış durumda.

Mevzuyla ilişkin görüşünü bildirme eden Spektral Holding Idare Oturmuş Eşresi beyı Erdal Can Alkoçlar bu periyot ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle zatî bilişim ve teknolojik aparey inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce gerek ilaç, gerek mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, çıktı ilişkin sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına mimarilabilecek en yakınlarında katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç sektörünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Marifet Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine eke miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna menent çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da eke vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin kurucu tutarlığıdır ve aynı zamanda resi beyıdır. Ülkemizde yan saha diğer bilim adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok eke bir miktarda farmasötik dahisevinçli patentinin hak sahibi olması ve sarrafiyevurusunu ilk fail kişi olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı girizgâhimler ve bulmuş olduğu molekülleri genel olarak insanlığın esas lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni sahaında çalışmalarını kadimî yaygınleterek kadimî faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birmebzul posta Türkiye Senenin Marifet Adamı ödülüne layık görülmüştür. Yalnızca ülkemizde değil memleket haricinde yani global anlamda da birmebzul ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı devaların mukabillığını almıştır. Vasatğı olan Metehan Yeşil ile bile aynalı anlayışlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çalışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz karınin yararlı olmasını düşündüğü devalarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı anlayışe yarayacak devaları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar birmebzul farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken menent faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye sarrafiyeladı.

Ülkemizde canlılık gösteren ve bu alanda çalışmaları mevcut Spektral Yatırım Bankası Eş Resi beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katma porte yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik sahaındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok andıran zamanda ülkenin doğusunda yan saha bir altın sahası ile bile sarrafiyelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki hediye değanlayışikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun durağan porte veya miktara sahip “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Yatırım Bankası Resi bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Saf’a yayımcı uyuşturucu ruhsatları ile katkısızlanabileceğine özen çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Saf uyuşturucu ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni alt mimarisı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilişkin de marifet veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni pay modülü(staking) projemize sürekliî güvence olarak anlayıştiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit işletme ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir yöntem güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Anlatım No.sutaş ve 18.06.2020 neşriyat tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası olgunlaşmak üzere iki sınai hammadde uyuşturucu sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen makalelı açıklamada konseptlerine yan verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağlıklı Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye eke katma porte sağlama potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve neva yalıtımı lüzumlu olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Havaını gerçekleştirdiğimiz pomza uyuşturucu sahasının ise natürel malzeme mimarisındaki tırı vırıluklar sayesinde mualla derecede ısı ve neva yalıtımı özelliklerine sahip. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan mualla oranlarda izolasyon katkısızlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka arz planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili uyuşturucu sahalarının tutarlı vadede CRIRSCO kriterlerine şayan rezerv belirleme raporları düzenlenerek halka arzı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada yan saha detaylara bakılırsa başkaca, TBY Holding geçen kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Sıhhat Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir